Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej smk.kuria.gliwice.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie
w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego smk.kuria.gliwice.pl
Data publikacji strony internetowej: 2019-04-05
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-29
Termin przeglądu i aktualizacji: 2024-09-09
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych
i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:
- dokumenty opublikowane przed dniem 23 września 2018 r. są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności, chyba że ich zawartość jest niezbędna do realizacji bieżących zadań,
- dokumenty, stanowiące wydruki z programów zewnętrznych, charakteryzują się niską dostępnością cyfrową,
- część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego,
- na niektórych stronach brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,
- hiperłącza nie posiadają opisu tekstowego.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-04-29. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
- W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej dla osób niepełnosprawnych prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Dorota Kłoda, adres poczty elektronicznej dso@kuria.gliwice.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 32 230 78 75. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
- Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej serwisu internetowego smk.kuria.gliwice.pl lub jego elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytania niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o który element serwisu internetowego smk.kuria.gliwice.pl chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
- Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach powinna zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, niezwłocznie informujemy o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
- Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do dyrekcji studium pocztą na adres:
Dyrektor Studium Muzyki Kościelnej w Gliwicach
ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice
lub telefonicznie nr 608 048 944 - Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Studium Muzyki Kościelnej, ul. Łużycka 1, 44-100 Gliwice
- Do budynku prowadzi wejście od ul. Bolesława Krzywoustego. Do wejścia prowadzą 2-stopniowe schody – przy schodach nie znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich. Po wejściu do budynku znajdują się kolejne drzwi, których otwarcie jest możliwe za pomocą kodu, udostępnianego jedynie uczniom i pracownikom studium. Osoby spoza szkoły chcące wejść na teren studium muszą skorzystać z dzwonka. Jego sygnał odbierany jest w sekretariacie i stamtąd drzwi otwierane są zdalnie.
- W studium nie ma portiera.
- W budynku nie funkcjonują obszary kontroli.
- Dla osób na wózkach dostępny jest korytarz i 2 pomieszczenia na parterze.
- W budynku nie ma wind, pochylni dla wózków oraz toalet dla osób niepełnosprawnych.
- W budynku nie zastosowano urządzeń i innych środków technicznych do obsługi osób słabosłyszących.
- W budynku szkoły nie ma oznaczeń w alfabecie brajla, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym ani systemu informacji o obiekcie dostosowanym dla osób z wadami wzroku.
- Przy budynku nie ma miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Można jednak pozostawić samochód na parkingu przykościelnym usytuowanym przy ulicy B. Krzywoustego, bądź na parkingu należącym do Kurii Diecezjalnej.
- Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
- W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
- Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu ani zdalnie.